För kontaktuppgifter till din lokala bussgodsterminal eller ombud - tryck här!
📞 Telefonnummer
Växel: 010 19 89 200
Jämtland: 063 - 13 18 30
Västernorrland: 010 - 490 68 00

✉ E-post
Bussgods Norrbotten: kund@bussgods.se
Bussgods Västerbotten: kund@bussgods.se
Bussgods Västernorrland: sundsvall@bussgods.se
Bussgods Jämtland: jamtland@bussgods.se
Bussgods Övriga Sverige: kund@bussgods.se

Reklamationer


Reklamationer
reklamationer@bussgods.se

efterkravsfrågor


Övriga Sverige
Peo Salomonsson
💻 Kontakt sker via e-post
peo.salomonsson@bussgods.se
Jämtland
Carina Kälvedal
💻 Kontakt sker via e-post
jamtland@bussgods.se
 Västerbotten
Annika Westermark
💻 Kontakt sker via e-post
ekonomi.norr@bussgods.se
Norrbotten
Stina Lindmark
💻 Kontakt sker via e-post
ekonomi.norr@bussgods.se
 Västernorrland
Peo Salomonsson
💻 Kontakt sker via e-post
peo.salomonsson@bussgods.se

Ledning


VD - Bussgods i Norr
Niclas Strandberg
niclas.strandberg@bussgods.se
VD - Västernorrland
Maria Söderlund Lärkfors
maria.larkfors@bussgods.se
Bussgodschef - Jämtland
Andreas Eriksson
andreas.eriksson@bussgods.se
Stations och ombudschef - Norrbotten
Stefan Ylivainio
stefan.ylivainio@bussgods.se
Driftchef - Södra Sverige
Per Axelsson
per.axelsson@bussgods.se
Stations och ombudschef - Västerbotten
Thomas Johansson
thomas.johansson@bussgods.se
Produktionschef Bussgods i Norr
Tommy Olsson
tommy.olsson@bussgods.se