Nyhetsbrev
För kontaktuppgifter till din lokala bussgodsterminal eller ombud - Tryck här!
📞 Telefonnummer
Växel: 010 - 19 89 200
Jämtland: 063 - 13 18 30

✉ E-post
Bussgods Norrbotten: norrbotten@bussgods.se
Bussgods Västerbotten: kund@bussgodsiac.se
Bussgods Västernorrland:
Bussgods Jämtland: jamtland@bussgods.se
Bussgods Övriga Sverige: fraktinfo@bussgods.se

Säljare


Säljare Övriga Sverige och Norrbotten
P-O Lindgren
📞 010-19 89 201
✉ po.lindgren@bussgods.se
Säljare Västerbotten och Norrbotten 
Timmy Rolandsson

📞 090-70 46 03
timmy.rolandsson@bussgods.se
Säljare Västerbotten och Norrbotten
Magnus Ersson
📞 090 - 70 65 12
✉ magnus.ersson@bussgods.se
Säljare - Västernorrland
Jörgen Karlfors
📞 072 - 450 98 56
jorgen.karlfors@bussgods.se

Efterkravsfrågor


Övriga Sverige
Margaretha Frisk
📞 010 - 19 89 210
margaretha.frisk@bussgods.se
Jämtland
Carina Kälvedal

💻 Kontakt sker via e-post
jamtland@bussgods.se
Västernorrland
Peo Salomonsson
📞 060 - 55 35 36
peo.salomonsson@bussgods.se
Västerbotten
Annika Westermark
📞 090 - 70 65 04
annika.westermark@bussgods.se
Norrbotten
Annica Enqvist
💻 Kontakt sker via e-post
efterkrav.norrbotten@bussgods.se

fakturafrågor


Övriga Sverige
Margaretha Frisk
📞 010 - 19 89 210
margaretha.frisk@bussgods.se
Jämtland
Carina Kälvedal

💻 Kontakt sker via e-post
jamtland@bussgods.se
Västernorrland

💻 Kontakt sker via e-post
fakturafragor@bussgods.se
Västerbotten
Annika Westermark
📞 090 - 70 65 04
annika.westermark@bussgods.se
Norrbotten
Annica Enqvist
💻 Kontakt sker via e-post
norrbotten@bussgods.se

Reklamationer


Reklamationer
reklamationer@bussgods.se

Ledning


VD - Västerbotten
Niclas Strandberg
niclas.strandberg@bussgods.se
VD - Västernorrland
Maria Söderlund Lärkfors
maria.larkfors@bussgods.se
Bussgodschef - Jämtland
Carina Kälvedal
carina.kalvedal@bussgods.se
Tf. Bussgodschef - Norrbotten
Magnus Brevemark
magnus.brevemark@bussgods.s
Driftchef - Södra Sverige
Per Axelsson
per.axelsson@bussgods.se